baskentpostasi @ gmail.com

Bundan kısa bir süre önce   kardeşlerimizin daveti üzerine Can Azerbaycan’a bir haftalık bir seyehatim olmuştu.

Doğu’daki bu Türk topraklarına ayak basar basmaz Türkiye’nin her hangi bir vilayetine gitmiş gibi hissetmiştim o gün kendimi…

Bakü’deki  Haydar Aliyev Havalimanı’nda beni karşılamaya gelen dostlarımız “Gardaş öz vatanına hoş gelmişsen…” diyerek kucaklamışlardı beni.

44 günlük Karabağ savaşını büyük bir zafer ile kazanan Azerbaycan Ordusu, Ermenilerin işgal ettiği toprakların büyük çoğunluğunu almanın haklı gururunu yaşarken çok sayıda vatan evladını da şehit vermişti.

Önceki gün telefonum çaldı… Arayan  Bakü’deki dostumuz Ramil Aliyev’di. Sesi titreyerek ağlamaklı bir ses tonuyla zor konuşuyordu. “Gardaşım  50 şehidimiz var”dedi. Üzüntülü olduğu her halinden belliydi. Boğazım düğümlendi, ne diyeceğimi şaşırmıştım. “Başımız sağ olsun… Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun… Vatan sağ olsun” diyebildim.

 Daha sonra bu acı ve üzücü haber ajanslara düştü. Devamında Azerbaycan Genel Kurmay Başkanlığı’nın resmi açıklaması ile acı haber tüm dünyaya duyuruldu.

Ateş düştüğü yeri bir kez daha yakmıştı.

Kahpe Bizans, batıdan ve doğudan yine oyununu oynuyordu.

Amerika ile ilişkileriniz iyiyse Yunanistan’ın sesi çıkmıyor!  lakin doğudaki güç Rusya hiç olmadık yerlerden sorun çıkartıyordu!  Rusya ile ilişkileriniz iyiyse bu sefer Amerika ve Batı  kahpe oyununu oynuyor;  ya Türkiye’ye yada kardeşi Azerbaycan’a sorun çıkartıyordu. Tabi birde bölgede hesabı olan ve pusuda sinsice bekleyen İran’da işin içine girince kahpece vur-kaç taktiğini uygulayarak başımızı ağrıtmaya çalışıyorlar.

Yıllar yılı Güneydoğu’da bölücü terör örgütü PKK’yı destekleyerek nasıl Türkiye’nin binlerce vatan evlatlarını şehit etmişler se, ki hala devam ediyor.  Bugünde yine farklı farklı hesaplarla hem kardeşimiz Azerbaycan’ın hem de Türkiye’nin üzerinde senaryolar yazmaya devam ediyorlar.

‘İleride işimize yarar’ diye hemen hemen tüm ülkelerin kıyısında sorunları çözüme kavuşturmadan öylece bırakan Batı, planları bozulduğu zaman o sorunlu bölgeyi kaşıyıveriyor!

3 milyon nüfuslu küçük bir ülke olan Ermenistan (Ağa babalarının) kışkırtmasıyla 10 milyon nüfuslu Azerbaycan’a kafa tutabiliyor. Kafa tutmaktan öte sinsi ve kahpece kurduğu pusularla kayıplar verdirebiliyor. Ermenistan'ın eti-budu ne ki Azerbaycan’a kafa tutabilecek. Gelin görün ki (Rusya ve Fransa’nın) kışkırtmasıyla efelenebiliyor!

Yoksa 9 milyon nüfuslu küçücük bir Yunanistan’ın kendi başına Türkiye’ye kafa tutacak ne askeri, ne ekonomisi müsait. Ama gelin görün ki Batı’nın kışkırtmasıyla Türkiye’ye kafa tutabiliyor.

Amerika, Hiroşima’dan sonra hiçbir zaman devlet olarak savaşa girmemiş. Sürekli kapalı kapılar ardından ya para ya  silah yardımı yaparak yada NATO’nun askeri gücünü kullanarak  sorun yaşadığı devletlere gücünü hissettiriyor.

Peki, Yunanistan ve Türkiye ikisi de NATO üyesi. Şimdi ne olacak?

Yunanistan’ı kışkırtarak Türkiye’ye karşı bir mesaj vermek istiyor büyük güç… Vermek istediği mesaj açık ve net;  “ Benim düşmanlarıma yaklaşma, yoksa bak Yunanistan’ı üzerine salarım!”

Daha Ukrayna-Rusya savaşı bitmemişken, B- Planını devreye sokmak itiyor kahpe Bizans.

Velhasıl yaşadığımız coğrafya çok kritik. Bu topraklarda Türk olmak gurur verici ama bir o kadarda zor. Bu topraklarda herkesin gözü var. Sadece bizim üzerimizde değil. İşte kuzeyde Kırım Türklerinin durumu. İşte Musul ve Kerkük’deki Türklerin durumu. İşte Türkistan’daki soydaşlarımızın durumu. Ve sonunda Ermeni çetelerini kışkırtarak Azerbaycan Türklerinin başını ağrıtan sinsi ve kirli plan…

İşte bunun için diyorum ki; Çok güçlü olmak zorundayız. Her alanda ama her alanda oyunlarını bozabilmek için çok güçlü olmamız gerekiyor. Hem askeri hem ekonomik olarak güçlü olmalısınız ki sinsi, sinsi planları bozabilesiniz.

Son günlerde Güneydoğu’da ve Kuzey Irak bölgelerinde PKK, yine  sahiplerinin talimatı ile azdı, kudurdu. En son Ermeni çeteleri de sahiplerinin talimatı ile Azerbaycan sınırında azdı kudurdu.

Yıllar yılı bizler bu vatan için  binlerce şehit verdik. Yıllar yılı Azerbaycanlı kardeşlerimizde çok acılar çekti ve  çok şehitler verdi. Bu vatan için gerekirse bir o kadar daha şehit vermeye hazırız…

-Akıllı ol Ermenistan.

-Akıllı ol Yunanistan.

Akıllı ol Ermeni dönmesi PKK…   Sahipleriniz;  lüks , sefa içinde yaşıyor, sizler onların maşası olduğunuz sürece sefalet içinde yaşamaya mahkum olacaksınız.

Türkiye’nin ve Azerbaycan’ın başı sağ olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Mekanları cennet olsun…

Vatan sağ olsun…

GÜNÜN SÖZÜ

“Ne Mutlu, Türküm diyene…”