baskentpostasi @ gmail.com

HAYATI KOLAYLAŞTIRAN VATANDAŞ/DEVLET/HÜKÜMET!

Devlet kurumdur, ülkemizdeki en büyük kurum, bu kurum, yasa yapan yanı vardır (TBMM) Yargı, muhakeme yanı vardır, (Mahkemeler) Yürütme Hükümet vardır ve devletin işlemesini sağlarlar... Devlet nasıl işlemelidir derseniz, vatandaşlarının hayatını kolaylaştıran şekilde, hakemlik yaparak, bu nasıl olacak?

Bizim seçtiğimiz temsilcilerin oluşturduğu yasa yapan meclisimiz, bizim hayatımızı kolaylaştıracak, yasalar yapar… Örneğin, Tarım alanlarının ekim dikim ve teşviki, nasıl olacak, dönüm başına mı teşvik olacak, dönüm başına teşvik olursa insanlar ya hiç ekim dikim, üretim yapmadan teşvik alırlarsa üretim için verilecek teşvik kişilere bedavadan dağıtılmış olmaz mı? Olur, o zaman pancar ekiminde uygulanan sözleşmeli ekim yöntemi birçok alana tarım ürününe uygulanır ekim, yetiştirme ve hasat aşamalarında, hem yardım, hem denetim, hem ürün takibi yapılarak tarım alanlarında yardımcı olunarak tarım işi yapan vatandaşlarımıza yardımcı olunabilir mi?  Evet! Böylece tarım ürünlerinin üretimi yapılır ithalatı engellenmiş olur… Bu konuya devam edecegiz…

 Çünkü gelişme, kalkınma ancak devlet, vatandaş işbirliğiyle mümkündür, devlet ortamı hazırlayacak vatandaşlarımız yatırım yapacak, hatta gerekirse kendi bazı alanlarda yatırım yapacak, böylece kalkınmış toplumlar arasına girebiliriz.. Girmek dileğiyle, selam ve sevgilerimle..

Hüseyin Benek – baskentPostası.com