miracmorcol @ samsunmegahaber.com

MUCİZELERE İNANMAK

SEÇİMLER
Evet sevgili dostlar, yazıma başlamadan önce iki duayen gazetecimiz yıllarca yazılarını takip ettiğim, Gazeteci yazar Engin ARDIÇ ve Mehmet BARLAS usta duayenlerimizi kaybettik. Yazılarınızı çok çok özleyeceğim. Mekânlarınız cennet olsun! Yakınlarına, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum.

SEÇİMLER
Nihayet seçimler çok şükür bitti, Bağıran bağırdığı ile iftira atanlar iftiralarıyla, yalanlayanlar yalanlarıyla, dolanlarıyla bir seçimi geride bıraktık. Her zaman söylediğim gibi, seçimden önce her ortamda siyaset konusu açıldığında, sohbetimizin sonunda Cenab-ı Allah hangisi hakkımız da hayırlısıysa o başımıza gelsin demişimdir.
Buradan 13’üncü Cumhur Başkanlığını kazanan Recep Tayyip ERDOĞAN Cumhur Başkanımızı tebrik ederim. İnşallah Vatanımızda daha güzel hayırlı işlere imza atar atacağına da canı gönülden inanıyorum. Meclise yeni seçilen altı yüz Millet Vekillerine de Vatanımız için güzel projelere imza atmaları dileğiyle, tüm vekillerimize başarılar diliyorum.

MUCİZELERE İNANMAK
Mucizelere inanıyor musunuz? Bana sorarsanız, ben kesinlikle inanıyorum. Sanki bir formülü de varmış gibi geliyor bana!

İNANÇ+SABIR= MUCİZE
Benim bildiğim, inanmak inanmayı benimsemek güç istiyor. Tıpkı güvenmek gibi olsa gerek. Yabancı bir Pazarlama Müdürü şimdi cio diyorlar yıllar evvelki bir sohbetim de bana şöyle demişti. ‘’İnanan ve güvenen sabırlı kişiler mucizelere ulaşırlar.’’ Bende altına imzamı atarım diyerek kendisini tasdik etmiştim.
Etrafımıza şöyle bir dikkatli baktığımız da oluşan her olayın bir mucizevi yanı olduğunu gözlemliye biliriz. Aslında olaya nasıl ve nereden baktığımız ile alakalı olan bu yanı da keşfedebiliriz.
Her yüzyılın insanına hitap eden Kur’an-ı Kerim en büyük bir mucizedir. Diğer Peygamberlerden farklı olarak Kur’an’ın mucizesi, kıyamete kadar sürecek olmasıdır.
‘’Mucizelere inanılır mı?’’
Mucize inanç ve düşünce tarihinin en çok konuşulan meselelerinden biri olmuştur. Vahiy en üstün mucize olarak gören İslam inancında ‘’ Son Peygamber’’ ile peygamberlik mucizelerin da sona erdiği kabul edilir.
Peygamber Efendimizin Üç tane mucizesi vardır.
1. Muhammed Aleyhisselam’ın mucizelerinin en büyüğü Kur’an-ı kerimdir.
2. Diğer en büyük mucizelerinden biri de Mirac mucizesidir.
3. Meşhur mucizelerinin en büyüklerinden biri de, Ay’ı ikiye ayırmasıdır.

BEKLENEN MUCİZE
Stratejist ve araştırmacı yazar Haluk ÖZDİL, bir YouTube programında 2023 Eylül ayıda beklenen mucizeden bahsetmiş, hatta bir yere not edin diye de söylemiştir. Şimdi ben de bu beklenen mucize yasını siz okurlarıma buradan paylaşmak istiyorum.
Stratejist ve araştırmacı yazar Haluk ÖZDİL şöyle anlatıyor:
2023 Eylül ayında 20 Eylül de öyle şeyler olacak ki! Yaşadıklarınıza inanamayacaksınız. Ama bu sefer ki, kötü şeyler değil! ‘’SIR’’ defteri açıldığı gün Türkiye Cumhuriyeti değil, dünyayı şaşkına uğratacak gelişmelere tanık olacaksınız. Ardı ardına gelecek olan ‘’mucizeler’’ tüm dünyayı şaşkına uğratacak! Peki, bu mucizeler nereden gelecek? Yer altından çıkan çok ama çok önemli dünyayı sarsan, mucizelere tanık olacaksınız. Belki de dünyada ki tüm güç dengelerini değiştirecek, bir gelişmeye tanık olacağız! Özel hayatımız da neler olacak? Bu güne kadar yaşanan birçok sıkıntıların ortadan kalktığına, tanık olacaksınız! Bir bolluk bereket hem de çok şaşırtıcı bir şekilde gelecek! O geldiği gün Türkiye’nin şu an şikâyet edilen bir çok şeyi baştan sona değişecek, mucizeler zinciri, oluşacak ve arka arkaya meydana gelecek. İnsan, ben rüyada mıyım? Dedirtecek şekilde olacak. Çok ilginç, olağan üstü gelişmelere tanık olacağız. Bunu bir kenara yazın, o zamana kadar sabredin, geri sayım çoktan başladı. Her geçen gün zaman azalıyor.

Ben 20 Eylül 2023 gününü sabırla, merakla bekliyor olacağım. Yukarıda ki gelişmelerin gerçekleşmesini kim istemez. Ben ilk bekleyenlerin başında olacağım.
Baki sevgilerimle…

Miraç MORÇÖL
03/06/2023
SAMSUN