veyseltanerucar @ gmail.com

TÜRKİYE DUR!

Anglosakson-Yahudi ittifakının ve malum mihrakların bizi (onlara göre) celladımıza aşık etmek için uğraşmalarını takdir ediyorum. Ülkemizi karıştıranlar ve maalesef ki bu oyuna gelerek onlara hizmet eden, dünya görüşü olmayan kitlelerede bu platonik aşklarında başarılar diliyorum. Bu aşktan doğan eskiden artık yada yeni türeme gayri meşru çocukların da farkındayız hiç merak etmeyin. Birilerinin dediği gibi uyumuyoruz çünkü.

Dünyayı takip eden,tarihini okuyan ve bilen bir vatandaş olarak nasıl yıllardır ;

-Filistin sorununun çözümü Diyarbakır'dan geçer demişsek,

-Bosna için demokrasi çözümü, Erivan da akan kanın durmasıyla çözülür demişsek

-Somali deki açlık için fransız kiliseleriyle kavga etmişsek

-Uygurdaki soydaşlarımızın çocuklarının ciğerleri kedilere yedirilmesin diye bin bir türlü zorluklarla Brezilya ve Nijeryayla imzalanan askeri anlaşmaları desteklemişsek …

Ve bunlar bu dünyada hiç olmuyormuş gibi bazı zümreler bu olaylardan bihaber yaşamış dünyayı anlamamış,Filistin'i anlamamış,batı trakyayı anlamamış v.s bir halde, hala da “Kendi ülkesini düşünmüyor bazıları” diyerek porovakatörlüğe devam ediyorsa onlara Allah'tan akıl dilemekten  başka elimizden bişey gelmez. İşte o yüzden onlarada akılsızlıkları, dünyayı görmezlikleri ve gerceklere yüz çevirmelerinden dolayı acırız Girdikleri batağın ve oyunun farkın da değiller diye. evet ağlarız. Gerekirse rabiayada , orada olanlarada ağlarız. Boko Haramın kaçırdığı kız cocuklarınada , Uygura da, Somaya da , Bulgaristana da,Kırıma da,Karabağa da, Dersime de,Libyaya da,..biz ağlarız. Sen anlam veremezsin ama biz ağlarız.

Tavsiyem bu ülkedeki huzuru hukumetlerin gitmesinde arayanlar yeni hükümet olacak olanlara şu telkinleri vermeliler.

-Müslüman kardeşler aslında kalleşler de(!)

-Somali den çekil(!)

-Bangladeş teki idamı unut(!)

-Çobanbey de ve minimum yerde Türkmenlere karşı EL-Kaide&IŞİD& El-Nusra&PYD kuşatmalarına göz yum.(!)

-Bir daha Abhazyanın yanından geçme(!)

-Avrupada ki müslümanları uyar ve reddet.(!)

-Suriye de kurulması hedeflenen batıda uygulanmış ve örneği olan Slovakya da tecrübe edilmiş politikanın ne olduğu hakkında en ufak bir fikrin olmasın , halkın tvde evlenme programı izlesin,orayı ingilizlere bırak(!)

-Lütfen Afganistan daki mollalarla dialogu kes(!).

-Filistin den Abhazyaya komutan transferleri bizim işimiz değil.(!)

-Boko Haram faaliyetlerine göz yum(!)

-Hatta bayrağımız da bir vizyon değişikliğine ihtiyaç var. Bayrak değiştir(!)

Bu saçma liste uzar gider. Yıllardır söylediğim gibi, iç siyasetiniz dışardan belirlenirse dış siyasetle ilgilenemezsiniz ve sadece ilgileniyormus gibi yaparsınız. Bugünkü duruma baktığımızda artık iç siyasetimizin sınırları Kudüs'ün tamamından Bosna ya, Kırım in kuzeyinden Uygura kadar olan gönül ve kültür sınırımızın kendisidir. 

Selametle