baskentpostasi @ gmail.com

2023 Seçimleri yaklaştıkça siyasi partilerde, toplumda ve devletin üst düzeyinde tansiyon iyice artmaya başladı. 2023 Seçimleri yaklaştıkça ABD, bazı AB ülkeleri, Yunanistan ve PKK/PYD, FETÖ ve diğer terör örgütleri Türkiye’yi karıştırmak, kaosa sokmak ve istikrarsızlaştırmak için akla-hayale gelmedik yollara başvuruyor. 2023 Seçimleri yaklaştıkça, Türkiye, toplumsal ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı ve kargaşa ortama sürükleniyor!.. Kısaca, 2023 Seçimleri öncesi Türkiye’yi çok şey bekliyor!..

2023 Seçimleri yaklaştıkça terör örgütleri (PKK, FETÖ, DEAŞ vs.) ülkeyi kana boyamak için her yolu deneyecek. Yakalanan canlı bombalar en somut delilleri… 2023 Seçimleri yaklaştıkça provokatörler 100 yıldır birikmiş toplumsal yaraları kaşıyarak toplumda huzursuzluk/kaos ve kargaşa yaratmak için kolları sıvadılar!.. 2023 Seçimleri yaklaştıkça dindar-laik, Alevi-Sünnî, Türk-Kürt gibi kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı, kışkırtıcı eylem ve söylemler yine (eskisi gibi) zuhur etmeye başladı. 2023 yaklaştıkça devletin temeline dinamitler yerleştiriliyor ve milletin manevi atmosferiyle oynanıyor!..

2023 yaklaştıkça sözde dost/müttefik bildiğimiz ABD’nin gazıyla Yunanistan kaşınmaya devam ediyor. Yapılan bütün ikazlar/uyarılar Yunanistan’ı aklını başına getirmeye yetmiyor. Yunanistan kaşınıyor. Yunanistan Türkiye’nin sinir uçlarına dokunmaya başladı. Yunanistan Türkiye’nin sabrını taşırıyor. Sözde dost/müttefik ABD ise Yunanistan’ın her yaptığına göz yumuyor! ABD, Yunanistan, PKK/PYD el-birlik edip 2023 Seçimlerinin üzerine gölge düşürmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.

2023 Seçimleri yaklaştıkça terör örgütleri (PKK/PYD, DEAŞ ve diğerleri) Suriye ve Irak’ın Kuzey’inde ABD’nin desteği ile Türkiye’ye saldırmak için talimat bekliyorlar. Türkiye’nin, Suriye’nin Kuzey’ine (30 km derinliğe ulaşarak güvenli tampon bölge oluşturmak) için yapmış olduğu Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı operasyonlarından sonra şimdi de yeni ve büyük bir operasyona hazırlanması ABD’yi ve terör örgütlerini son derece rahatsız etti… Türkiye’nin 5. ve büyük operasyonu yapmasının önüne geçebilmek için akla-hayale gelmedik her yola başvuruyorlar.

Türkiye’nin amacı, sınırlarını tehdit eden tüm terör unsurlarından temizlemek ve 30 km derinliğe ulaşarak Dicle ve İdlib arasında tampon bölge oluşturmak. İşte bu yüzden ABD ve PKK/PYD, bu operasyonu engellemek için büyük hazırlıklar yaptı. Hatta DEAŞ teröristlerini de ‘canlı bomba’ olarak Türkiye’ye göndermeye başladılar. Fakat MİT’in başarılı operasyonları ile bu canlı bombalar daha eylem yapamadan etkisiz hale getiriliyor. Yine MİT’in başarılı nokta atışı operasyonları ile PKK/PYD’li  üst düzey teröristler etkisiz hale getirilerek anladıkları dilden cevap veriliyor. Zaten ABD’yi çıldırtan da Türkiye’nin bu ani refleksleri ve karşı cevapları!.. O yüzden Türkiye’yi çembere aldı!  ABD, Yunanistan’daki üsleri silah deposu haline getirerek ve sınırımızın ötesinde PKK/PYD’yi destekleyerek Türkiye’ye diz çöktürtmek istiyor. Fakat karşısında o eski Türkiye yok artık!..

DEVLET olarak, 2023 Seçimleri öncesi içerden ve dışardan gelebilecek her türlü saldırıya hazırlıklı olmalıyız. Türkiye son 20 yılın en sıkıntılı ve sancılı yılın arifesine girdi!  2023 Seçimleri öncesi siyasi arenayı karıştırmak ve toplumda kaos yaratmak için her türlü sözlü, yazılı, eylemsel girişimlerde bulunacaklar!.. Önümüzdeki günlerde Türkiye birçok olaya gebe!.. Şer güçlerin ve içimizdeki hain işbirlikçilerin yegane amaçları şu andaki mevcut AK Parti iktidarını ve Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ı bertaraf etmek. Peki, başarabilecekler mi?! Elbet ki HAYIR. Çünkü T.C. Devleti’nin GÖRÜNMEYEN BİR YÜZÜ ve BİLİNMEYEN BİR DERİNLİĞİ var: TÜRKİYE SAHİPSİZ DEĞİL!..