GİZEM KÖSTEM: "HER EĞİTİMİMİZDE BİRBİRİNDEN HEYECAN VERİCİ BİLGİLER ve PRATİK ÇALIŞMALAR ÖĞRENCİLERİMİZİ BEKLEMEKTEDİR"

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Merhabalar, 1984 yılında İstanbul'a doğdum. Orta ve Lise Öğretimimi 2002 yılında Üsküdar Amerikan Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 2006 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum. Yüksek Lisansımı Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü’nde yaptım. Hâlâ doktora eğitimime devam etmekteyim.

Evliyim ve bir oğlum var. Yaklaşık olarak bir sene önce ThetaHealing tekniği ile bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım. Ancak Başlangıç dersini aldıktan sonra bu alanda ilerlemek isteyeceğimi henüz bilmiyordum. Aradan geçen aylar bana nedense ileri seviye eğitimi almam gerektiğini hissettirdi. Daha sonra devam etmem bir hafta sonraki ve sonraki haftaki uygulayıcı eğitimlerini almam gerektiğini hissettim. Bu aşağı yukarı ekim ayına tekabül ediyor.

İlk başladığım dönemlerde eğitmen olmak gibi bir niyetim yoktu. Hatta sadece kendime ve çevreme faydalı olmak için başlamıştım. Ancak zaman geçtikçe ders esnasında yaptığımız bir okuma sırasında eğitmen bir arkadaşımın yolunu takip etmem şeklinde bir bilgi aldım. O zaman eğitmenlik yoluna gireceğimi, girmem gerektiğini anlamıştım. Ardından eğitmen olmak için gerekli eğitimlere kaydoldum ve eğitimlerimi tamamladım. Şimdi ise eğitmen ve uygulayıcı olarak devam ediyorum.

Thetahealing uygulayıcısı ve eğitmenisiniz, nedir thetahealing sizden dinlemek isteriz.

ThetahaHealing en kısa şekliyle bir bilinçaltı meditasyonudur. Theta seviyesindeki beyin dalgalarının eşliğinde yapılan son derece rahatlatıcı, bilinçaltınızla çalışmanızı sağlayan, zihin seviyesinden sizi uzaklaştıran bir tekniktir. ThetaHealing’in herhangi bir din, grup, ya da inançla ilgisi yoktur. Her ülkeden uygulayıcı ve eğitmenler bulunmaktadır. Vianna Stibal tarafından geliştirilen bir teknik olup, kendi söylemiyle “zaten ruhsal seviyede bildiğimiz şeyleri bize hatırlatmaktadır.” Tekniğin diğer tekniklerden farkı kendi içinde tutarlılığı, hemen hemen hayatın her alanını kapsayan faydalı bilgiler içermesi, sürekli güncellenmesi, dünyanın değişen frekansına uyum sağlayabilmesi ve uygulama doğru yapıldığında sonuçların çok hızlı alınmasıdır. Bilginin tek olduğunu ve hepimizin Yaradan’ın biriciği ve parçası olduğunu, onun tarafından koşulsuz sevildiğimizi her zaman hatırlamalıyız.

ThetaHealing eğitmeni, uygulayıcısı ya da danışanı olmak için sadece herşeyin Yaradanı’na, (Siz nasıl hitap etmek isterseniz, Yaradan, Tanrı, Allah, Evren, Güç vs.) inanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sistemden faydalanmanız mümkün olmayacaktır. Bunun sebebi ise çalışmalarımızı meditasyonla Yaradan’ın seviyesi olarak kabul ettiğimiz yedinci varoluş seviyesinde kendimizi gözlemleyerek yapmamızdır. Yaradan koşulsuz sevgi verendir, inanmayan bir kişinin faydalanmayacağından emin olamayız ancak fayda şüphesiz ki daha etkisiz ve zor olacaktır.

Eğitimleriniz hakkında bilgi sahibi olmak isteriz. Hangi eğitimleri veriyorsunuz, süreç nasıl işliyor?

ThetaHealing’de birçok uygulayıcılık ve eğitmenlik eğitimi bulunmaktadır. An itibariyle on üç uygulayıcılık eğitimi ve dört eğitmenlik eğitimi aldım. Uygulayıcılık eğitimleri Vianna Stibal ve ailesi tarafından (kızı ve oğlu) aynı alanda daha önce uygulayıcılık eğitimi almış kişilere bizzat verilmektedir. Uygulayıcılık eğitimi de bu yetişmiş eğitmenler tarafından başvuruda bulunan kişilere yoğun bir teknik ile hem uygulamalı hem de teorik bilgi içeren, müfreedatı Vianna Stibal tarafından belirlenmiş bir şekilde verilmektedir. Eğitimlerin sonunda alınan eğitime göre uygulayıcı ya da eğitmen sertifikası verilmektedir. Verdiğim eğitimler şimdilik, Basic DNA, İleri Seviye DNA, Derin Kazma, Sen ve Yaratıcı eğitimleridir ancak eğitmenlik eğitimlerini almaya devam edeceğim.

Basıc dna eğitiminden bahsettiniz bu eğitimi biraz detaylı anlatabilir misiniz?

Basic DNA eğitimi ThetaHealing’in ilk eğitimidir. Esasen DNA 1 ve 2 anlamını taşıyan, başlangıç seviyesinde bir eğitimdir. ThetaHealing’in temeli bu eğitime dayanmaktadır. Üç günde en az 5.5 saat (molalar hariç) ya da dört günde dört saat (molalar harç) verilmesi gereken bir eğitimdir. Birçok teorik bilgi ve pratik çalışma içermektedir.

Öğrencilere theta seviyesinde yedinci varoluş seviyesine çıkmak, bilinçaltı ile bilinç arasındaki fark, theta seviyesinde okuma yapma, inanç çalışmasının teorik bilgisi, kazma çalışmasına giriş, yaratım yapma çalışması, genetik programlama, koruyucu meleklerle irtibata geçme, korku, kızgınlık, pişmanlık gibi çalışmaların bilinçaltı seviyesinde tespiti ve bu alanda yapılacak çalışmalar, gelecek okuması, ya da bir başka deyişle geleceği hatırlamak, ruh eşleri ile ilgili çalışmalar, ruh parçacığı iadesi, genetik programlama, DNA aktivasyonu gibi bir çok eğlenceli konu anlatılmakta ve pratik çalışmalar yapılmaktadır. Öğrenciler birbirleriyle ve kendileriyle çalışma fırsatı bulmaktadırlar.

Her eğitimimizde birbirinden heyecan verici bilgiler ve pratik çalışmalar öğrencilerimizi beklemektedir. Eğitmenlerimiz ileride uygulayıcı olacak öğrencileri dikkatle takip etmekte ve çalışmaları sorasında yönlendirmektedirler. Öğrenciler soru sormakta serbest olup bu konuda teşvik edilirler. ThetaHealing dogmalara dayanmayan gelişime açık bir tekniktir. Kas testi ise eğitmen, uygulayıcı ve danışanlarımıza özellikle inanç çalışmasında çok faydalı olmaktadır.

Bir de "Ruh Parçacığı İadesi" çalışmanıza değinmek istiyorum nedir Ruh Parçacığı İadesi?

Ruh Parçacığı, Vianna Stibal’ın tanımıyla “başka bir bireyin üzerinize aldığınız veya sizden alınan enerjisinin özüdür”. Tüm çalışmalarımızda biz yedinci varoluş seviyesine çıkıyor, gerekli komutu veriyor ve Yaradan’ın yaptıklarını gözlemliyoruz. Bizim eğitmen ve uygulayıcı olarak her an sadece tanıklık eden olduğumuzu hatırlamamız son derece önemlidir.

Ruh Parçacığı İadesi kimler için gerekli bir uygulama?

Ruh parçacığı iadesi dünyadaki her insanı rahatlatabilecek bir uygulama. Yolda yaşadığınız bir tartışmada yer alan diğer kişi, hatırladığınız bir anıdaki eski siz, yani gerekli gördüğünüz herkes ile ruh parçacığı iadesi yapabilirsiniz.

Size ve eğitimlerinize ulaşmak isteyen kişiler nereden ulaşabilirler?

https://www.thetahealing.com sitesinde sertifikalı uygulayıcı ve eğitmenlerimizin isim adres bilgileri, konuştuğu diller, aldıkları eğitimler, açtıkları eğitimler kayıtlıdır. Ben eğitmenlerimden ilki haricinde diğerlerini bu siteden buldum. Ancak sosyal medyada eğitmenlerimizin ve uygulayıcı arkadaşlarımızın, internet siteleri, sosyal medya siteleri, instagram, facebook gibi uygulamaları ile de konu ile ilgili kişilere ulaştığını görmekteyiz.  Bana ulaşmak isteyenler gizemkostem_spritualjourney isimli instagram hesabımdan, gkostem@gmail.com’e posta adresimden ya da telefonla ulaşabilirler. Eğitimlerimi instagramda mutlaka birkaç kez duyuruyorum.

Son olarak okurlarımıza neler söylemek istersiniz?

ThetaHealing ile tanışmama vesile olan yakın arkadaşıma minnettarım. Onunla iyi ki bu konuyu en yüce ve en hayırlı anda ve zamanda konuşmuşuz. Ben de bu tekniğe kendimi açmaya hazırmışım. Bu çalışma sürecinde birden çok hocam oldu. Hepsi birbirinden değerli birbirinden özel insanlardı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Uygulamalarda beraber çalışıp beraber geliştiğimiz arkadaşlarım da benim için çok özeller. Vianna Stibal’a ve derslerimde aynı şekilde öğretmenlik yapan kızı Brandy Opfar’a sonsuz teşekkürler. Beni iki haftalık eğitmenlik eğitim sürecinde bambaşka bir insan yaptılar. Son olarak hocalarımın arasında çok özel bir yere sahip olan Science & Master, bilge, güleryüzlü, her zaman olumlu ve anlayışlı hocam Reyhan İldaş’a özel teşekkürlerimi iletmek isterim. Size de teşekkür ederim.

Saygılarımla

Gizem Köstem Vinuales Lopez