ramercbey @ gmail.com

Maltepe mitingi sonucu hakkında tahmin yapmış ve Pazar yazımda inşá’allah haklı çıkıp çıkmadığımı da yazarım demiştim. İşte gördünüz, CHP Maltepe Mitingi yine fiyaskoyla sonuçlandı.

Akşam da CB Erdoğan’ın Gençlik Şöleni vardı aynı gün. Miting falan değildi ama gençler meydanı hınca hınç doldurmuşlardı. CHP’nin Maltepe mitingi karşısında sanki dev bir gövde gösterisi oldu.

Kulaklarını çınlattım Rahmi Turan’ın... Zavallı sözcü yazarı nasıl da kahroldu kimbilir... Aklı varsa düşünür de sebebini kavrar, yaşadığı ülkenin gerçeklerini bilip ayağını denk alır...

CHP’nin ne kadar fosili varsa meydanda toplanmış, lâkin gençler yok denecek kadar az katılmıştı. Anlaşılan CHP «Z» kuşağını tavlayamamış...

Engin Ardıç bey de yazmıştı, «Z» kuşağı zordur diye. Onlar fosiller gibi ahmak değil. Kemal efendinin palavralarına karınları tok...

Hani Memleket Partisi başkanı Muharrem İnce, CHP müdürü Kılıçdaroğlu’nu makaraya almıştı... O sözler şarkı yapıldı, videoları izlenme rekoru kırdı malûm:

“Çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş, yenmiş de yenmiş...” Muharrem bey, bu sözleriyle ne kadar iftihar etse azdır. Sehl-i mümtenî bir sözdü o nakarat. Yàni kolay, basit bir sözdür görünüşte ancak bulunması zordur böyle sözlerin. Elbette işin bir de “söyleyene değil, Söyletene bak” kısmı var.

Esasen sayın Muharrem İnce’nin bu sözü yerden göğe doğrudur, seçimlerle ilgili koyduğumuz resimde de isbatı vardır. Lâkin tesbitler doğru fakat kapsama alanı CHP ve son yıllardaki seçimlerle sınırlı kaldığı için ESASTA yanlıştır.

İzah edeyim: Bu ülkenin yakın tarihine iyi bakılırsa seçimler dahil edilse bile “çıkmışsın yenmiş” gerçeği 2002’den çok eskidir. Tá ilk demokratik seçimden bu yana sol devamlı yenilmiştir.

İsmet İnönü, merhum Menderes karşısında, müteveffa Ecevit,. Demirel karşısında defalarca yenilmiştir. Yàni hadise Baykal’lı, Kemal Kılıçdaroğlu’lu seçimlerine kadar da aynıydı. Değişen bir şey yoktu.

Zira birincisi, bátıl daima mağlup olmaya mahkûmdur. Bu ülkenin toprağında gâvurluk uzun süre yaşamaz, yaşamamıştır. Ne parti olarak ne başka bir biçimde gâvurluk kokanları bu millet sevmez.

Kahir ekseriyetten bahsediyorum elbette. Biçim değiştirmiş Ermeni taşnakçılar, Şiâ artıkları ve sair gürûhlar istisnalardır.

Evet bu millete silah zoruyla gâvurluk dayatılmıştır ancak binlerce âlimi darağacında sallandırmış yine de tam olarak emellerine nail olamamışlardır.

Bu milletin meclisini duâlarla açmış, ilk toplantısında «bu devlet bir şeriat devletidir» diye anayasasına bile madde koymuşlar ancak sonra İslâm dinini yok etmek için ne lazımsa yapmışlardı. Lakin olmadı, tutmadı, beceremediler...

Çıktılar yenildiler, çıktılar yenildiler bu böyle sürüp gitti.

Fakat dikkat!.. Engin Ardıç bey, haklı olarak bugün yine dikkat çekmiş... O yazmasaydı da bugünkü yazımda bu tehlikeden bendeniz de bahsedecektim.

Esasen okurlarım iyi bilir; her dem ágâh olmayı, rehavete kapılmamayı salık vermişimdir okurlarıma ve binaen’aleyh milletime.

Engin Bey, “Amerikan yönetimi, Tayyip Erdoğan'ı iktidardan düşürmek için daha neler yapabilir?” sualiyle başlıyor ve muhtemel cevaplarını sıralıyor. O tesbitlerin tamamına katılılıyorum.

Fakat ABD değil onun daha ustası (hani feriştahı gelse deriz ya) gelse bu millet kavi durdukça hiçbir halt edemezler. Allah inananların yardımcısıdır. Kim Allah’tan hakkıyla korkarak, Allah yolunda çalışarak fiilen de duâ ederse Allah onun (onların) yanındadır.

Ve dikkat!. Tarih boyunca, azlar çoklara Allah’ın inayetiyle galib geldi. Çıktılar yendik, çıktılar yendik, yendik de yendik çünkü... 22.05.2022