ramercbey @ gmail.com

Batı medyası “Üçüncü Dünya Savaşı”nı ciddî olarak masaya yatırdı. NATO dışı kalmış ve Rusya-Ukrayna kriziyle de iyice korkmuş İsveç ve Finlandiya’nın paçaları tutuştu. Bu herkesçe malûm bir mesele...

Lâkin İsveç ve Finlandiye bilinmediğini sanıyormuş. Hele Türkiye’yi hiç hesaba bile katmamışlar. O yüzden şimdi patronun dün işçisi iken ezdiği, bugün kendisi kadar zengin olmuş adam tarafından rezil edilmesi misâli ahmak ahmak konuşuyorlar, saçmalıyorlar...

Herifin biri defalarca çeşitli meydanlarda ve hasseten de Müslümanların, Türklerin yoğun olduğu yerlerde Kur’ân-ı Kerîm yakıyor! Hiç ses çıkarmıyor, hattâ özel olarak koruyorlar bu katli vacib domuzu...

PKK’ya ayrılan destek fonu iki misline yakın arttırılıyor!. PKK inadına Türkiye aleyhinde gösterilerine hız veriyor yine tıs yok!. Sonra da utanmadan, “Türkiye’yi müzakerelerle ikna ederiz” meâlinde açıklamamalar yapılıyor!

Naaah, kocamanından hem de...

Zannediyorlar ki ABD küresel hâkimiyetini genişletme yolunda hemencecik bunları NATO’ya sokacak. İngiltere zaten ABD’nin suç ortağı. Almanya başta, bazı bazı AB ülkelerinin de desteği cepteydi. Hoppala bu da nereden çıktı? Türkiye bunların dünyasına “çüüüş...” diyor. Bu ne iş yahu?

Türkiye iki ülkenin NATO üyeliğine “hayır” diyerek veto ederse başta İsveç ve Finlandiya olmak üzere tüm dünya için dengeler bozulacak. Bozulacak lâkin Üçüncü Dünya Savaşı ihtimali de büyük ölçüde yok olacak. Zira ABD’nin Rusya’yı kışkırtmaya ve savaş çıkarmaya yönelik tüm global hesapları bozulmuş olacak.

Türkiye bu hareketiyle hem bir küresel güç olduğunu ortaya koydu hem de Türkiye ambarına PKK farelerini atan İsveç ve Finlandiya’ya bir güzel had bildirmiş oldu.  PKK’ya FETÖ’ye destek vermek neymiş anladılar şimdi.

Türkiye düşmanlığı yapan, terör örgütlerine destek veren sair NATO ülkeleri de bundan gereken dersi çıkarmalıdırlar. Meselâ Almanya... PKK, FETÖ, DHKP-C gibi terör örgütlerine hem destek veriyor hem de insan kaçakçılığı, milyarlarca Euro değerinde uyuşturucu kaçakçılığı yaptırıyor!.

Kaçak FETÖ imamları da himayelerinde keyif kekah yaşıyor... Belçika, Danimarka, Hollanda hâkezâ. Komşumuz (!) Yunanistan desen teröristlere kamplar vermiş. Hattâ emekli subayları eğitim veriyor. Dahası, Türkiye’de gerçekleşen bazı saldırılarının talimatı da Yunanistan’dan veriliyormuş.

Fransa ve İngiltere’yi unutmak ne mümkün. Avrupa ülkeleri arasında en fazla PKK’lı terörist barındıran ülke Fransa. İngiltere de FETÖ’cüleri himayede birinci. Avusturya da PKK ve FETÖ mensupları için güvenli sığınak.

Yàni dostlar dünün Haçlı Birliği bugünün AB yahut Avrupa’sı demek hiç de abartılı olmaz. Bosna Hersek dışında Avrupa topraklarında tek dostumuz yok. Bosna ise yıllardır NATO kapısında bekletiliyor.

PKK’nın Finlandiya’da önemli hacimde bir kitlesi var... Finlandiya Kürtleri Derneği (Suomen Kurdien Kulturikeskus) gibi yuvalandıkları mahfiller, tüm Avrupa teröristlerini organize ediyormuş. Finlandiya devlet televizyonunca, Türkiye topraklarının bir bölümünü haritasında Kürdistan toprakları olarak gösteren “ARABULUCU” adlı bir tv dizisi bile hazırlanmış.

Türkiye, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğini veto etse de diğerlerinin PKK, FETÖ ve DHKP-C’li teröristlere desteği ortadan kalkmayacak. Yine de bu mel’ûnlara kolay lokma olmadığımızı göstermemiz gerek. Türkiye’yi hafife almanın, Türkiye düşmanlığının bedelini ödemeliler, ödeyecekler de. Ve yarınlarda bunun elbette başka yolları da olacak...

Türkiye’ye hainlik edenler aç kalacak, kıtlık da tüm lâ’netler de onların üzerlerine olsun. Allah yâr ve yardımcımız olsun. 18.05.2022