Öncelikle sizi biraz tanıyalım. Raziye Karahallı kimdir?

Lisans eğitimimi yurt içi ve yurt dışında geçerli olmak üzere birçok sertifika ile tamamladıktan sonra uygulayıcı ve eğitmen olarak serüvenim başladı. Yaşadığım ruhsal tatminin danışanlarıma aktarmak, onlarla paylaşmak ve yaşamlarında rehber olmak çalışmalarımı taçlandırdı diyebilirim. İşim, yaşam amacım.

Hayatınızda önemli bir yeri olan spiritüalizmle tanışma öykünüzü anlatır mısınız? Spiritüel yeteneklerinizi nasıl fark ettiniz?

2013 yılından önce özel sektörde farklı dallardaki uzmanlıklarda hizmet verdim. Bu çalışmalarım sırasında kendimde fark ettiğim tek şey, yoğun bir ruhsal arayış yaşamamdı ve bu yolda insanlara yaşadıkları problemlerinde hatırlatıcı olduğumu fark ettim. Yaşam, insanlar aracılığıyla bana işaret veriyordu. Beş duyumu aktif kullandığımı fark ettim ve yaşam misyonumun, yaradılış amacımın insanın olduğu ve dokunduğu, doğada var olan canlılara karşı hizmet etmenin sorumluluğum olduğunu içselleştirdim. 2015 yılından bu yana spiritüel danışmanlık ve enerji terapisi uzmanlığında hizmet veriyorum.

Spiritüalizmin birçok alanına hakimsiniz. Bize biraz bunlardan bahseder misiniz?

Spiritüalizm, maddenin karşıtı olan, ruhun varlığını kabul eden, Spiritüel kişinin kabul ettiği düşünce biçimidir. Uhrevi ve dünyevi kişilik boyutları arasında var olan yaşamın farkındalık frekansı, spiritüel işaretler ve psişik farkındalıklar spiritüalizmde yıldızlı konular arasındadır. Öte alemlerin farkında olup, ruhsal olaylara ve durumlara inanarak derinliği anlamaktan geçer. İçsel güç, alma-verme yasası, karma yasası [sebep sonuç], en az çaba yasası, niyet ve arzu yasası, spiritüel yasaların yaşamımızı nasıl kusursuzca dengeye soktuğunu bize anlatır.

Çalışma alanlarınızdan biri olan yaşam koçluğundan bahsedecek olursak, sizden koçluk hizmeti almak isteyen danışanlarınız için süreç nasıl işliyor?

Yaşam koçluğu, danışanlarımın yaşamına uzunca bir süre eşlik etme sözleşmesidir aslında. Danışanımı benimle buluşturan, yaşamındaki hangi kararsızlık evresini bulmakla yolculuğumuz başlamış olur. Seanslarımızı yaşam koçu olarak ben değil danışanlarımın karar verme mekanizmaları belirler. Yaşam koçluğu kişiye mentorluk yapamayacağımızı bilmektir. Bu süreçte akışta kalmak ve farkındalık bilincinin yeterlilik evresine ulaşmak hedefimizdir.

Beyin dili programlama çalışması olan NLP alanında da danışanlarınıza hizmet vermektesiniz. NLP'nin kişiye olan faydaları nelerdir?

NLP nöro linguistik programlama zihnimizin derinliklerindeki kara kutuya, yani yaygın adı ile bilinçaltı ve alt programlamalara ulaşmaktır. NLP seanslarında korku, travma, fobi, saplantılı düşünceleri ve bunlara sebep olan duygu, durum ve resimleri restore etmektir. NLP, kişinin kararlılığıyla hızlı telkin seanslarıdır. Fobi ve korkuları ile yüzleşmiş, kendine güvenen bir ben ortaya çıkarmak hedefimizdir.

Reiki'nin birçok alanında çalışmalar yapıyorsunuz. Bize biraz şifalandırma tekniği olan Reiki'den bahseder misiniz?

Reiki alanlarımdan bahsetmek isterim öncelikle; Usui Reiki, Rakama Reiki, Bolluk Bereket Reiki, Gümüş-Mor-Alev Reiki, İnci Düşü Reiki, Evrensel Enerji Reiki alanlarında hizmet vermekteyim. Reiki bir şifa enerjisidir ve mucizevi dönüşümler yaratır, yeter ki kişi enerjiyi kabul etsin. Reiki seanslarında enerjiyi niyet cümleleri ile danışana yüksek benliğinin iznini alarak kabul ettirdikten sonra aktivasyonu gerçekleştiririz ve enerji kişideki şifalanması gereken tüm alanlarda çalışmaya başlar. Dönüşüm, para ve gelir artışı, ilişkiler, bolluk bereket, hastalıklar, hayvan dostlarımız, bitkilerimiz, evlerimiz, iş yerlerimiz ve buna benzer birçok alanda çalışabildiğimiz yüksek frekanslı enerjilerdir.

Alanında uzman bir Bioenerjist olarak Bioenerjiyi sizden dinlemek isteriz.

Bioenerji, ruhsal problemler, beden hastalıkları, motivasyon, konsantrasyon ve sağlığımızı negatif yönde etkileyen kristal değerinde çalışan enerji sistemidir.

Hipnoz çalışmanızdan da bahsedecek olursak; hipnoz çalışmasını hangi durumlarda danışanlarınıza uyguluyorsunuz? Çalışma sonrası danışanlarınızda gözlemlediğiniz değişimler nelerdir?

Hipnoz çalışmalarımızı NLP seanslarına destekleyici olarak gerçekleştiriyoruz. Bilinçli zihniniz, hipnozun etkisi altına girdiğinde düşüncelerin ve telkinlerin artan etkileri doğrudan bilinçaltına ulaşarak harekete geçer. Üstelik zihninizin bilinçaltı aşaması gerçek ve benliğinizin yakın müttefikidir.

Danışanlarımdan geri bildirim almak, yeni programlanmış zihin yapısını gözlemlemek seanslarımızın doğru akışını anlamamızı sağlar. Kararları net, ne istediğini bilen, korkularından arınmış ve en önemlisi mutluluğun yüksek dozda hissettiklerini görmek heyecan verici.

Ruh ve beden senkronu aslında birçok insanın problemi olan bir konu. İnsanların ruh ve beden senkronunu sağlayabilmesi adına tavsiyelerinizi almak isteriz.

Evet, ruh ve beden senkronu yaşadığımız hayatı her anında ve alanında tatminlik evresinde yaşayabilmek adına hayati önem taşır. Ruh ve beden senkronunu gerçekleştirebilmek için kişinin yaşadığı mutsuzlukları tanımlayabilmesi ve muhakkak enerji terapistinden destek alması bu konuda büyük rol oynar.

Uzman bir spiritüel danışman olarak özellikle üstünde durduğunuz mekan (alan) enerji temizliğini sizden dinlemek isteriz.

Kendi yaşamımda da şiddetle önem verdiğim ve çok inandığım önemli konulardan. Evlerimiz kalelerimizdir ve yaşadığımız alanı davetsiz misafirlerle (negatif varlıklarla veya blokajlarla) paylaşmak zorunda kalırız, üstelik bunun farkına bile varmayız. Ne kadar göremesek bile her birimizin hissettiği negatif enerjiler evimizin ya da iş yerimizin kalbini durdurur. Bunun için en basit hali ile evlerimizi, iş yerlerimizi; tütsüler, sirke, tuz gibi arındırıcılarla temizleyip tüm blokajı iptal etmek mümkündür. Yaşam alanlarımızda ve işimizde huzur, mutluluk, kazanç, sevgi ön plana çıkmaya başlar.

Danışanlarınızla oldukça güçlü bir bağınız olduğunu fark ediyoruz. Bu güven ortamını onlara nasıl sağladınız? Ayrıca insanların hayatlarına dokunmak nasıl bir duygu?

Tüm çalışmalarımın öncelikle kendi yaşamımda sağlamasını yapmak danışanlarıma sunduğum hizmetin güven temelidir. İnanmadığım, güvenmediğim hiçbir yöntemi danışanlarıma uygulamıyor oluşum zannediyorum ki bizi birbirimize bağlayan en önemli etken. Danışanlarımın hayatlarına dokunmak, onların sevincini ve heyecanını paylaşmak benim için çokça onur verici.

Son olarak okurlarımıza ne söylemek istersiniz?

En büyük gücün kendileri olduğunu, değişim ve dönüşüm için karar vermelerinin ve seçim yapmalarının bir dakika sonralarını değiştirebileceğini bilmeleri ve inanmaları; evrende kendileri için hazırda bekleyen sonsuz olasılıkların var olduğunu anlamaları ve kendilerine inanmaktan asla vazgeçmemelerini söylemek isterim.

SEVGİLERİMLE...